ARCHIV - SEZÓNA 2013/2014

So 26.4.2014
12. ročník Přeboru Opavy (II. ročník Mistrovství Slezska)

(foto Luboš Rychlý)
Mistry Slezska pro rok 2014 se stali Martin Sýkora a Eliška Hepprová. Více informací ZDE.

So a Ne 5. a 6.4.2014
10. ročník Přeboru Klimkovic a MS župy ČOS
Sokol Klimkovice uspořádal o víkendu velký turnaj dvouher žáků a juniorů v kategoriích U11 až U17. Sportovní klub p.e.m.a. Opava byl zastoupen třinácti startujícími. Nejlepšího výsledku dosáhli v kategorii U17, kterou dokonale ovládli. Vojtěch Suchánek nenašel přemožitele a Ondřej Žurek skončil druhý. Na medailovou pozici dosáhla ještě Melánie Pániková, která skončila třetí v kategorii U13.

Kompletní výsledky turnaje

GRAND PRIX U17 v Přerově - 22.3.2014
Na turnaji GP U17 se neztratili hráči SK p.e.m.a. Opava. V konkurenci 24 hráčů a hráček se nejlépe umístil Vojtěch Suchánek, když obsadil ve dvouhře 3. místo. Ondřej Žurek skončil ve stejné disciplíně 5.-8. Na pomyslné bronzové medaile dosáhla společně naše dvojice i ve čtyřhře a smíšené čtyřhře.

Kompletní výsledky:

Turnaj neregistrovaných - Opava, sobota 22.2.2014
Oddíl badmintonu při SK p.e.m.a. Opava pořádal další turnaj sezóny 2013/2014 ze seriálu GRAND PRIX BAD OPAVA ve dvouhrách mužů. Z vítězství se nakonec radoval Ondřej Žurek (Opava), druhý skončil Tomáš Jemelka (Olomouc) a třetí Karel Sonnek (Opava).

Konečnou výsledkovou listinu najdete ZDE

GPC U13 v Olomouci
Adam Chalupa obsadil ve dvouhře 4. místo. Více informací ZDE.

Družstvo žáků
Žáci SK p.e.m.a. Opava hrají v sezóně 2013/2014 v oblastním přeboru smíšených družstev. V soutěži získávají zkušenosti, protože nastupují proti soupeřům i o 4 roky starším. Více informací ZDE.

So a Ne 14. a 15.12.2013
Vánoční turnaj 2013 v Klimkovicích
V Klimkovicích se konal tradiční vánoční turnaj v žákovských a juniorských kategoriích. Krásného umístění dosáhl Adam Chalupa (SK p.e.m.a. Opava), který v turnaji U11 nenašel přemožitele a v konkurenci 18 startujících žáků zvítězil. Na medaili dosáhl i další náš hráč, Vojtěch Suchánek, který v soutěži U17 skončil na druhém místě. Oběma medailistům blahopřejeme.

U11, U13, U15, U17

So 30.11.2013
2. kolo 2. ligy SmBaS
Družstvo dospělých SK p.e.m.a. Opava odehrálo další kolo 2. ligy smíšených týmů. Ve dvojutkání nejprve Opavští prohráli s domácím Slavojem Český Těšín 2:6, ale pak porazili SK Badminton Přerov 5:3 a po dvou třetinách základní části jsou na 3. místě, které zaručuje postup do finále soutěže.

Kompletní výsledky 2. kola a tabulka 2. ligy SmBaS

Listopad 2013 - Leden 2014
Oddílový turnaj mládeže 2013/2014 SK p.e.m.a. Opava
Každým rokem hrají žáci a junioři o prvenství v oddílovém turnaji. Pořadí kategorie žáků i juniorů bude vyhlášeno odděleně. Pavouky utkání děvčat i chlapců najdete v souborech pod článkem. Více informací ZDE

Vánoční turnaj chlapci  Vánoční turnaj děvčata

So 9.11.2013
Mini Silesia Cup 2013 - mezinárodní turnaj žáků - Glubczyce (PL)
V polských Glubczycích se konal velký mezinárodní turnaj žáků. Na pěkné umístění dosáhli i dva zástupci opavského badmintonového oddílu. Tomáš Matula po druhém místě ve skupině skončil ve vyřazovacím kole 9.-16. z 32 startujících. Medaili ze soutěže děvčat získala krásným třetím místem Valérie Žurková, která prohrála až v boji o postup do finále. V soutěži děvčat startovalo 23 badmintonistek.

Další fotky (foto P. Žurek)   Kompletní výsledkové listiny

2. kolo družstev žáků v Opavě
Sportovní klub p.e.m.a. Opava se stal pořadatelem 2. kola oblastního přeboru smíšených družstev žáků. Opavští vyhráli první dvě utkání nad béčkem Orlové a Klimkovicemi shodně 4:3, v dalších dvou ale už na vítězství nedosáhli a prohráli s Klimkovicemi "B" 1:6 a s Přerovem 2:5. Družstvo SK p.e.m.a. Opava reprezentovali Musil, Janeček, Wanke, Chalupa, Venhuda, J. Matula, Pániková, Hromadová a Grusmanová.

Po 28.10.2013
Klimkovický plácal 2013
V Klimkovicích se konal již 11. ročník turnaje "O KLIMKOVICKÉHO PLÁCALA". Vítězství v kategorii U9 děvčat získala Valérie Žurková a v kategorii U10 chlapců Tomáš Matula (oba SK p.e.m.a. Opava).

Další fotky (foto P. Žurek)

So 26.10.2013
Grand Prix C dospělých v Opavě
Do Opavy se poslední říjnovou sobotu sjeli nejlepší badmintonisté oblasti, aby se utkali o body do Grand Prix ČR. Z vítězství se ve dvouhře mužů radoval David Ptáček (BK Kopřivnice), který ve finále porazil Václava Benbenka (TJ Orlová Lutyně). Domácí Radim Tomšík přišel o finálovou účast především kvůli svalovému zranění, když už s tímto hendikepem neproměnil v semifinálovém zápasu tři mečboly. Dvouhru žen ovládla Renata Hánová (VŠB Ostrava) a čtyřhru mužů dvojice Václavík-Benbenek (Kopřivnice/Orlová). Čtyřhru žen vyhrály Bláhová s Trnkalovou (Klimkovice/Přerov) a mix Ptáček s Trnkalovou. Na pomyslné medailové pozice dosáhla ještě opavská hráčka Eliška Hepprová, která ve čtyřhře žen skončila na druhém místě s Drapáčovou (Orlová).
Propozice turnaje
Výsledky turnaje

1. kolo družstev žáků v Orlové
Také družstvo žáků SK p.e.m.a. Opava vstoupilo do oblastních soutěží. Opavští odehráli pět zápasů, ve kterých se utkali s Rožnovem, Olomoucí, Českým Těšínem, Kopřivnicí a áčkem Orlové. Na vítězství tentokrát ještě nedosáhli, nejblíže úspěchu byli v utkání s Rožnovem, které prohráli těsně 3:4. I tak jsou ale tyto zápasy, ve kterých nastupují proti hráčům často o několik let starším, dobrou školou závodního badmintonu. Za družstvo nastoupili Musil, Chalupa, Wanke, Tomáš Matula, Pániková, Hromadová a Grusmanová.

Pořadatelem druhého kola, které se uskuteční v sobotu 9.11.2013 v hale ZŠ Otická ulice, bude badmintonový oddíl SK p.e.m.a. Opava.

Propozice soutěže žáků

So 12.10.2013
1. kolo 2. ligy SmBaS
Opavští badmintonisté vstoupili do nového ročníku 2. ligy SmBaS dvěma remízami 4:4. První utkání odehráli s rezervním týmem BK Kopřivnice, ve druhém se střetli s VSK VŠB TU Ostrava. Zisk bodů v obou zápasech je úspěchem, protože Opavští nastupovali bez několika hráčů základní sestavy.

Ne 29.9.2013
GPC U13 a U17 v Kopřivnici
V neděli 29.9. se v Kopřivnici konal turnaj GPC kategorií U13 a U17. Zúčastnilo se ho 13 hráčů SK p.e.m.a. Opava. V kategorii U17 se nejlépe umístili Vojta Suchánek (3. místo), a Ondra Žurek (4. místo), společně pak obsadili 3.-4. příčku ve čtyřhře a stejně úspěšný byl i Žurek v mixu. V kategorii U13 byl v pavouku nejvýše Karel Wanke (5.-8.) a s Adamem Chalupou ve čtyřhře 3.-.4. Kompletní výsledky ke stažení: U13, U17